ASBS-Araç Sayma ve Bilgi Sistemi

ASBS-Araç Sayma ve Bilgi Sistemi, otoparka giren sürücülerin kolaylıkla boş park alanlarını görebileceği küçük kapasiteli otoparklarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. İçeri giren ve çıkan araçları sayarak boş park alanı sayısını girişlerde bir ekran aracılığı ile sürücüye bildiren bir otopark çözümüdür. Dolu otoparklara park yeri bulmak için girilmesini engeller. Genellikle 200 araçtan düşük park alanı kapasitesi olan otoparklarda içeriye giren sürücüler boş park yerlerini herhangi bir yardımcı yönlendirme sistemine ihtiyaç duymaksızın kolaylıkla bulabilir. Ama içeride park yeri kalmamış ise sürücü otopark içerisine gereksiz yere girmiş olur ve genellikle dar olan bu küçük otoparklarda aracını yeniden dışarıya çıkarmak için çeşitli dönme manevraları yapmak zorunda kalır. Bu durum hem sürücünün vaktini harcar, hem de yakıt tüketimini gereksiz yere artırır.

asbs

Otopark giriş ve çıkışları birden fazla olabilir.
Akıllı ve çoklu sayma algoritması sayesinde birden fazla giriş ve çıkış olan otoparklarda en doğru ve hızlı sonucu alabilen bir teknolojiye sahiptir. Düşük enerji tüketimi olan çevreci bir sistem ASBS’nin harcadığı güç tüketimi mikroişlemciler tarafından kontrol edilir ve minimumda tutulur. Bu şekilde elektrik kullanımı da çok düşüktür. Çevreci bir sistem olarak benzerlerine üstünlük sağlamaktadır.

Fonksiyon çeşitliliği sağlar
ASBS sistemin bir parçası olarak tasarlanan karbonmonoksit, duman, lpg ve hava kalite modülleri de mevcuttur. Bu modüllere ek olarak röle kontrol modülü ile de çeşitli havalandırma, giriş-çıkış kontrolü gibi cihazları da kontrol edebilir.

Ultrasonik araç algılama ve yön belirleme
donanımı ve algoritmalarının kullanıldığı bir elektronik sistemdir. Sistem giren ve çıkan araçların yönünü hiç hata yapmaksızın belirleyebilir. Çoklu giriş-çıkışı olan otoparklarda RS485 arabağlantı protokolü ile haberleşerek boş park yeri sayısını çok hızlı ve doğru olarak hesaplar ve gösterir.

Sistemdeki kontrol ünitesi elektrik kesintilerinden etkilenmez.
Sistem içerisinde tuttuğu araç sayı bilgilerini sürekli elektrik kesintilerinden etkilenmeyecek şekilde bir kalıcı hafızaya kaydeder.

Giriş-Çıkış bariyer kontrolü yapabilir.
Sistem üzerindeki kontrol ünitesi aracılığı ile giriş-çıkışlarda bulunan bariyerler istenirse kontrol edilebilir. Bu bariyerler günün belli saatlerinde de otomatik olarak açılıp kapatılabilir.

Benzer Ürünler

Back to Top